Co je to kratom?

Poznejte, co je a co dokáže Kratom

Kratom patří k cenným pokladům naší přírody. Tato kouzelná bylinka zažívá v poslední době velký boom.

Unavuje vás každodenní kolotoč povinností? Rádi byste trávili více času aktivně, s rodinou nebo svým čtyřnohým mazlíčkem, ale nezbývá vám už žádná energie? Gauč se stal vaším každodenním parťákem? Šéf vám vyčítá váš zhoršující se výkon? Vaše soustředěnost klesla na nulu? Stres vám nedovoluje naučit se na důležitou zkoušku? Pak vám gratulujeme, právě jste totiž udělali první krok na cestě za lepším životem!

  • Vneste do svého života nový elán.
  • Naplňte láskou všechno, co děláte.
  • Otevřete díky přívalu nové energie dveře netušeným možnostem.

Ahoj, já jsem Kratom

Svůj domov jsem našel v Thajsku, Indonésii, Malajsii či Vietnamu. Lidé mě znají jako strom Mitragyna speciosa. Říkají o mně, že jsem úctyhodný obr příbuzný kávovníku. Svým hladkým kmenem totiž sahám k nebi až do výšky 25 metrů. Mám tedy skutečně nadhled a přízemní starosti se mě nedotýkají. Z této výšky je svět tak nádherný. Mou korunu tvoří miliony lístečků štěstí. Nejsem lakomý, takže se o své bohatství rád podělím. Z mých listů získávají farmáři Kratom – látku, která povznese do bezstarostných výšin i vás. Dovolte si mít se lépe. Kupte si kousek svého štěstí.

Kvalita je pro nás vším

Kratom se stal i naším kamarádem. Spolehlivě tak poznáme kvalitní kousek. Z vlastní zkušenosti víme, že právě kvalita je klíčem k úspěchu. Proto vám zaručujeme jen tu nejlepší. Náš Kratom pochází z rukou těch, kteří ví, jak s listy správně zacházet.

Osobně jsme se vydali na cestu hledání, zkoušení a vyhodnocování. Našima rukama prošlo přes 30 vzorků od různých farmářů. Po pečlivém testování jsme pro vás vybrali svého šampiona. Kratom, který si nyní můžete dopřát i vy, dalece předčil všechny ostatní. Naši dodavatelé přistupují při výrobě k této surovině jako ke skutečnému drahokamu. Při jeho zpracování dodržují přísné normy. Díky tomu si Kratom zachovává svou sílu a jedinečné vlastnosti.

My pro vás však na tento výrobní proces i nadále dohlížíme. Každou dodávku také osobně pravidelně kontrolujeme. Díky tomu vám garantujeme tu nejvyšší kvalitu v každém gramu, jenž si u nás zakoupíte. A to za nejvýhodnější ceny v České republice.

  • Jsem svěží
  • Mou kvalitu prověřili
  • Jsem hladký prášek
  • Lehce se rozpouštím
  • Nemám nepříjemný zápach
  • Neodradím vám svou chutí

Jaké existují druhy kratomu?

Bílý kratom (White)

Jsem rozverné mládě a překypuju energií. Celý život mám před sebou a raduju se z každého dne. Svou rozvernost a živelnost velice rád přenesu i na vás.

Zelený kratom (Green)

Vyrostl jsem do své životní formy. Právě se nacházím uprostřed svého životního cyklu a oplývám nezměrnou silou. Únava si na mě jen tak nepřijde. Mé listy pokrývají zelené žilky. Vy si mě můžete koupit v té nejčistější podobě – tedy se 100% obsahem barvy.

Žlutý kratom (Yellow)

Vzniknul jsem přímo pod rukama výrobce. Hrdě mě představuje jako svou specialitu. A mí věrní přátelé moc dobře ví, že stojím za vyzkoušení. Jako moudrý alchymista zkombinoval více druhů do jednoho produktu v tom nejlepším poměru.

Červený kratom (Red)

Mou předností je moudrost a životní zkušenosti. Rád se podělím o svůj klid. Svými vlastnostmi se tak od svých bratrů podstatně liším. Přesto mám spoustu příznivců.

Vyberte si svého pomocníka

Další zajímavosti o Kratomu

Úplný původ Kratomu není známý. Víme však, že původní kmeny v jihovýchodní Asii listy Kratomu žvýkaly. Získávaly tak novou energii. K překvapení tamních domorodců jim Kratom také zvýšil chuť k jídlu, maximalizoval jejich soustředěnost a posílil jejich vitalitu. 

Některé kmeny si z Kratomu připravovaly také nápoj. Ten mohl díky svým účinkům pomáhat ke zmírnění bolesti, a to i při léčbě nejrůznějších zranění. Tvrdá dřina tehdy představovala každodenní chléb těchto lidí. Dlouhé hodiny trávili fyzickou prací, aby zajistili obživu pro sebe i své děti. Šlo především o rolníky, kteří díky Kratomu předcházeli únavě a jejich pracovní výkon se tak zvýšil. V písemnosti z roku 1836 zase zmiňuje James Low požívání Kratomu jako náhražku pro kuřáky. 

Kratom představuje skutečně mnohostrannou bylinu. Jednoduše stačí upravit jeho množství a získáte tak rozličné účinky. Zatímco při nižších dávkách působí jako stimulant, jakmile dojde k požití většího množství, získá Kratom účinky opiátu.

Ve 20. století zasáhla Thajsko velká opiátová epidemie. Díky tomu se Kratom dostal více do povědomí a začal být stále oblíbenější. Thajské vládě však hrozila ztráta zisků z opia, proto zařadila Kratom na seznam nelegálních látek. V nedávné době došlo k reformě zákona, který umožnil Kratom využívat pro léčebné účely.

Látky této rostliny se neshodují s žádnou látkou podobnou opiátu, avšak mají na člověka podobný vliv.

Cílem mnohých vědců a jejich rozsáhlých průzkumů bylo zjistit, zda Kratom dokáže zmírnit nebo i léčit závislost na silných opioidech. Díky svým výzkumům vědci zjistili, že Kratom se opravdu váže na opioidní receptory, tudíž dokáže opioidy nahradit.

Populární je výzkum například Pietera Williema Korthalse, odborníka fundovaného ve východoindické společnosti, který rostlině přiřadil právě jméno Mitragyna speciosa.

Přečtěte si zahraniční článek.

Kratom najde své využití i v podobě léčiv na různá onemocnění. Mezi ně určitě můžeme zařadit cukrovku a průjem.

Zdůrazňujeme: Tento text nemá za účel navádět kohokoli k užívání Kratomu v jakékoliv formě ani k léčení nemocí nebo závislostí. Jedná se pouze o informativní text zahrnující zajímavosti z historie a počátků užívání Kratomu. V případě jakýchkoliv pochybností se o jeho užívání nejprve poraďte s odborníkem.

Doporučujeme

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Nákupní košík
Registrovat

Vaše osobní údaje budou použity k podpoře vašich zkušeností s touto webovou stránkou, ke správě přístupu k vašemu účtu a k dalším účelům popsaným v ochrana osobních údajů.

ztracené heslo

Zapomněli jste heslo? Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu. E-mailem obdržíte odkaz pro vytvoření nového hesla.