THC (tetrahydrokanabinol) a HHC (halucinogen 4-hydroxy-N,N-diethyltryptamin) jsou oba psychoaktivní látky, které ovlivňují centrální nervový systém. Nicméně, i když oba vykazují některé podobné účinky, existují mezi nimi také významné rozdíly. Tento článek se zaměří na porovnání účinků THC a HHC, abychom lépe porozuměli jejich rozdílům a podobnostem.

Účinky THC

THC je aktivní složkou konopí a je známé svými psychoaktivními účinky. Působí na kanabinoidní receptory v mozku, což může způsobit euforii, zvýšenou chuť k jídlu, změněnou vnímavost a relaxaci. THC může také mít analgetické účinky a být účinný při léčbě některých zdravotních stavů, jako je chronická bolest nebo nauzea.

Účinky HHC

Na druhé straně HHC je halucinogen, který působí na serotoninové receptory v mozku. Jeho účinky mohou zahrnovat vizuální halucinace, změněné vnímání prostoru a času, zvýšenou citlivost na zvuky a doteky a hlubší myšlenkové procesy.

Halucinace jsou při požití velmi neobvyklé a jedná se většinou pouze o zkreslení vnímání času a prostoru nebo ke změnám myšlení.

Rozdíly THC a HHC

Mezi hlavní rozdíly patří mechanismus účinku a charakteristiky samotných účinků. THC působí především na kanabinoidní receptory a jeho účinky jsou obvykle spojeny s relaxací a euforií, zatímco HHC ovlivňuje serotoninové receptory a jeho účinky jsou spojeny se změněným vnímání prostředí.

Obecně se dá však říci, že jsou stavy podobné, vždy se účinky odvíjí od dávky.

Podobnosti

Oba THC a HHC jsou psychoaktivní látky, které mohou mít vliv na stav vědomí a vnímání. Oba také vykazují určitý stupeň tolerance a závislosti u pravidelných uživatelů.

Osobní zkušenost

HHC je aktuálně obrovským trendem a sám jsem jeho nadšeným uživatelem. V dobách, kdy HHC ještě nebylo rozšířené jako dnes jsem užíval klasické THC, po kterém jsem měl druhý den vždy určitý druh „kocoviny“. Tento stav se ale po přechodu na HHC již neopakoval.

Pokud jste tedy věrnými fanoušky klasického THC, tak určitě stojí za to vyzkoušet i tuto variantu, která vás jistě příjemně překvapí.

Doporučujeme

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Nákupní košík
Registrovat

Vaše osobní údaje budou použity k podpoře vašich zkušeností s touto webovou stránkou, ke správě přístupu k vašemu účtu a k dalším účelům popsaným v ochrana osobních údajů.

ztracené heslo

Zapomněli jste heslo? Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu. E-mailem obdržíte odkaz pro vytvoření nového hesla.