Dostupnost: Na skladě

KANNA – 100:1

SKU: KE

199,00 750,00 


Unikátní produkt KANNA je extrakt organického prášku s mnoha přednostmi extrahovaný v poměru 100:1. To znamená, že 1kg extraktu byl vyroben z 100kg rostliny. Obsahuje minerály, vitamíny B, stopové prvky i enzymy. Zlepšuje trávení, regeneruje střevní flóru, stimuluje metabolismus, detoxikuje a čistí tělo. Láká vás jeho vyzkoušení?

Preventivně předchází stavům nedostatku vitamínů i minerálů a zvyšuje potenciál pro sportovce i pro intelektuální rozvoj. Navíc zlepšuje kvalitu života seniorů, chrání a pečuje o pokožku a umí zařídit, abychom se konečně cítili dobře a byli fit. Přispívá tak k celkové relaxaci organismu.

Produkt KANNA, latinsky Sceletium tortuosum, je vytrvalá sukulentní rostlina z provincií Jihoafrické republiky, tedy Západního a Východního Kapska. Latinský název je odvozen od slova Sceletuskostra. Uschlý keř totiž nápadně připomíná lidskou kostru. Setkat se můžete i s názvy Canna-root, Channa, Kougoed, Kaugoed, Sceletium či Scelly.

První písemná zmínka použití rostliny mezi pastevci, lovci a sběrači pro různé účely pochází z roku 1662. Ti žvýkali rostlinu pro pocit euforie a uvolnění i ke snížení pocitu hladu. Jihoafričtí domorodci ji používali pro zlepšení nálady, snížení úzkosti, stresu a napětí.


Kategorie:

Popis

Ten původní produkt jako naše Kanna byl v Africe užíván již od starověku. První doložené zmínky o jeho žvýkání pocházejí od afrických kmenů Khoikhoi (Hotentoti) a San (Křováci). Tuto Kanny během duchovních obřadů lovu, aby potlačili chuť k jídlu a vydrželi co nejdéle vyčkávat na potravu, a jako komplexní léčivý prostředek.

Počátek vstupu Kanny do Evropy je uváděn rok 1662, kdy průzkumník s obchodníkem objevili tuto látku při svých cestách po Africe. Seznámili se s jejími účinky a přivezli ji do civilizace s sebou pro vědecké účely. Až někdy během 20. století byla podstoupena vědecké analýze a potvrzeno bylo několik účinných látek. Ve farmaceutickém průmyslu se dosud ale neprosadila.

Jak vyrůstá Kanna?

Kanna je dvouletý keř (latin. Sceletium tortuosm) JEndá se o sukulentní rostlinu s výškou jen 30 centimetrů. Má bíléžlutérůžové nebo oranžové květy. Jeho zelené listy mají šířku 4 centimetry. Keř Kanna roste pouze v určité roční době a na určitém místě poblíž Kapského města. Samozřejmě vzrůstající zájem započal myšlenku začít vysazovat rostlinu i v jiných oblastech, kde by se zužitkovával. Bohužel ale s malým úspěchem. A to proto, že je keř velice citlivý na změnu teplot a na druh půdy. Dnes se již Kanna pěstuje v takzvaných školkách v simulaci svého typickém prostředí a její růst je kontrolován.

Další informace

Množství

10g, 20g, 50g, 100g

Recenze

Zatím nejsou žádné recenze.

Recenze
Buďte první, kdo ohodnotí „KANNA – 100:1“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *