Úvodem – co je kratom?

Kratom je rostlina, která roste v lesích jihovýchodní Asie. Domorodí obyvatelé ji používají již stovky let, aby jim pomohla při různých potížích včetně bolesti, deprese a úzkosti. V posledních letech se Kratom stal poměrně populárním jako způsob, jak zmírnit příznaky odvykání od opioidů a chronické bolesti. Ne každý, kdo Kratom užívá, však z něj má stejné účinky. Abyste za své zkušenosti s Kratomem dostali co nejvíce, měli byste o kvalitním Kratomu vědět několik věcí.

Kratom (Mitragyna speciosa) je tropický stálezelený strom, který se používá pro své stimulační a sedativní účinky. Přirozeně roste v Thajsku, Malajsii, Indonésii a Myanmaru. Listy stromu Kratom se sbírají ve volné přírodě nebo se pěstují v Thajsku a Malajsii. Kratom se již tisíce let používá jako lék proti bolesti a také jako alternativa opia.

Listy této rostliny obsahují řadu alkaloidů včetně mitragyninu, mitrafylinu a 7-hydroxymitragyninu, které při konzumaci vyvolávají jejich účinky.

Jak poznat kvalitní Kratom?

Kvalitu Kratomu lze určit podle množství alkaloidů v něm přítomných. Kvalitní Kratom má více než 50 % přítomných alkaloidů, zatímco méně kvalitní Kratom jich má méně než 50 %. Čím vyšší množství alkaloidů je v rostlině přítomno, tím kvalitnější bude. Nejlepší způsob, jak zjistit, zda kupujete kvalitní nebo nekvalitní rostlinu, je podívat se na její barvu, tvar, velikost a konzistenci. Nejdůležitější při nákupu Kratomu je vědět, který kmen chcete na základě toho, jaké s ním hledáte zkušenosti!

Doporučujeme

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Nákupní košík
Registrovat

Vaše osobní údaje budou použity k podpoře vašich zkušeností s touto webovou stránkou, ke správě přístupu k vašemu účtu a k dalším účelům popsaným v ochrana osobních údajů.

ztracené heslo

Zapomněli jste heslo? Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu. E-mailem obdržíte odkaz pro vytvoření nového hesla.