Historie Kratomu

Pár slov o Kratomu na úvod

Kratom je listová rostlina, kterou lidé až do nedávné doby neznali.

Definitivní původ kratomu je relativně neznámý, ale lze o něm předpokládat několik věcí.  Kmeny Jihovýchodní Asie žvýkaly listy této rostliny, které působily jako velký stimulant. Zjistili, že po požití se maximalizovala jejich chuť k jídlu a získali energii.

Některé kmeny ji dokonce konzumovaly nebo ji používaly jako nápoj. Někteří lidé jej však kvůli hořkosti nemohli použít. Bylo také známo, že se Kratom používal k léčení zranění ve formě obkladu. Používali ho i dělníci a rolníci, kteří celý den tvrdě pracovali na polích, aby předešli vyčerpání.

Historie kratomu v Thajsku

Tato rostlina je známá svou schopností působit jako stimulant, když se používá v malém množství, ale při vyšších dávkách působí jako opiát. První písemná zmínka o Kratomu pochází z roku 1836, kdy plukovník James Low zaznamenal používání lístků kuřáky opia jako náhražky při nedostatku této drogy. No počátku 20. století probíhala v Thajsku velká opiátová epidemie a Kratom se během ní stal velmi oblíbený. Pro Thajsou vládu to znamenalo hrozbu pro jejich zisky z opia, a tak prohlásili Kratom za nelegální. Nedávno však Thajsko změnilo své zákony, aby umožnilo jeho použití pro léčebné účely.

Další zajímavou informací o této rostlině je, že i když nemá žádnou látku podobnou opiátu, obsahuje látky, které vytvářejí podobný účinek . Podobnost v chemických látkách přinutila vědce provést rozsáhlý výzkum, aby zjistili, zda tato jedinečná rostlina může pomoci zmírnit a léčit závislost na opioidech. Bylo zjištěno, že se váže na opioidní receptory a funguje tak jako náhrada.

Dále Kratom zkoumal botanik Pieter Williem Korthals, který pracoval pro Východoindickou společnost, který dal rostlině druhové jméno Mitragyna speciosa.

Rozdrcený list Kratomu se také používal jako léčivo k léčbě různých onemocnění, jako je cukrovka, průjem a mnoho dalších problémů.

Tento článek nemá za účel nabádání k užívání Kratomu v jakékoliv formě, ani k léčení závislostí, jde pouze o zajímavosti z historie této rostliny.

Více informací a zajímavostí se dozvíte v dalších článcích ZDE Pokud by však Vaše zvědavost byla rychlejší, než naše vydávání článků, neváhejte se zeptat a kontaktujte nás.

Doporučujeme

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Nákupní košík
Registrovat

Vaše osobní údaje budou použity k podpoře vašich zkušeností s touto webovou stránkou, ke správě přístupu k vašemu účtu a k dalším účelům popsaným v ochrana osobních údajů.

ztracené heslo

Zapomněli jste heslo? Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu. E-mailem obdržíte odkaz pro vytvoření nového hesla.